Cytaty z Forum Wielkiej Rzeczpospolitej
Blog > Komentarze do wpisu
OSO 2061
Raport sporządziła ob. Łagodna, uzupełnił ob. Avenraad

Raport sporządziła ob. Łagodna

W dniach 08.07 - 10.07.2061, w Podkampinosie, odybło się Ogólnopolskie Spotkanie Obywatelskie, na które kolejno zameldowali się Obywatele:
Gargamel z osobą towarzyszącą o imieniu Martucha,
Avenraad z osobą towarzyszącą, o równie wdzięcznym, jak ww. imieniu Julia,
Ixer,
Leluja,
Xiądz Biskup,
Dziat,
Łagodna,
Greq5g,
Red,
Meritu.
Pierwszy wieczór, który przeciągnął się do późnej nocy, został poświęcony sztabowej naradzie, dotyczacej sprawom najwyższego szczebla. Rozpatrzono niezwykle ważkie, nie cierpiące zwłoki zagadnienia, dotyczące Wielkiejrzeczpospolitej.
Po tak wyczerpującym, długim wieczorze, Obywatele udali się na wypoczynek, sięgający godzin południowych. W oczekiwaniu na posiłek oddawali się grom zespołowym ( np.takim, jak bilard), prowadzili ożywione dysputy, i przygotowywali się do Wielkich Zawodów Strzeleckich.
Po obfitym i równie smacznym, jak dzikim obiedzie, uwarzonym i zaserwowanym przez niebywale utalentowaną kulinarnie gospodynię wynajętych terenów, oficjalnie ogłoszono Zawody Strzeleckie i sporządzono listy uczestników. Po oddaniu strzałów próbnych, przystąpiono do własciwych, podlegających ścisłym obliczeniom. Tu wyjątkowym zaangażowaniem odznaczyła się Martucha, deklarująca pragnienie wstąpienia w szeregi Obywateli Wielkiej.
Zawody przebiegły w atmosferze rozemocjonowanej, zdrowej rywalizacji - a gra szła o wysoką stawkę. Prócz rzeczowych nagród, strzelano przecież o tytuł Pierwszego Snajpera Najjaśniejszej!!
Po obliczeniach okazały się wyniki:
Pierwsze miejsce zajęła Obywatelka Łagodna (40pkt), drugie miejsce Obywatel Xiądz Biskup (33pkt), trzecie zaś Obywatel Dziat (27pkt).
Wśród radosnej wrzawy Martucha wręczyła nagrody. Były nimi odpowiednio: 5-cio litrowa baryłka piwa, sześciopak i czteropak tegoż. Rozpoczęto tym oficjalną już utylizację rozmaitych płynów, od paliwa rakietowego począwszy, na poweselnych destylatach monopolowych, i ognistych, mrożonych herbatkach kończąc.
Przystąpiono do rozpalania ogniska, w czym samoistnie, bądź za namową, objawili swe talenty Mistrzowie Ognia (na zdjęciach).
Z powodu tajnych, nie cierpiących zwłoki spraw wyjątkowej wagi państwowej, Obywatelka Łagodna wraz z Obywatelem Greq5g musiała opuścić teren manewrów. Tym samym zwraca sie z prośbą o uzupełnienie powyższego raportu.
Ku sławie i chwale!!

Uzupełnienie ob. Avenraad

Równocześnie korzystam z okazji, by uczynic zadośc życzeniu Łagodnej o kontynuację: ognisko zostało rozpalone, po czym na ruszt (dosłownie i w przenośni) wjechały różnego rodzaju smakowite towary, które po osiągnięciu odpowiedniej temperatury i stanu zostały błyskawicznie spożyte. Ognisko płonęło, a w tle płonęła dyskusja dotycząca najważniejszych spraw wagi państwowej. Najważniejsze poruszane tematy to:
1) czy starczy piwa
2) czy starczy szlugów
3) implikacje śmiertelności
4) projekcje astralne.
Ognisko zakończyło się w godzinach rannych. Ostatni na placu boju pozostali:
1) Obywatelka Leluja
2) Obywatel Meritu
3) Obywatel Avenraad
Meritu został jako najostatniejszy na miejscu do samego końca celem wzięcia warty przy płonącym ognisku.
Niedziela upłynęła pod znakiem ulewy, paliwa rakietowego i przygotowań do wyjazdu, przy jednoczesnym biadoleniu nałogowców, że brakuje szlugów.
Obywatele zaczęli rozjżdżac się do swoich dywizji. Pożegnania byłe smutne, jednakże dało się je przeżyc, bowiem jasne jest, że OSO 2061 nie było ostatnim.
Obywatelce Serfetce i Obywatelowi Gargamelowi podziękowania za podrzucenie na dworzec. Ze względu na jakiś wypadek podróż pociągiem do domu okazała się dużo dłuższa i skomplikowana, niż z Julią myśleliśmy, ale dotarliśmy szczęśliwie... autobusem
Chwała!


poniedziałek, 12 września 2011, kronikawielkiej

Polecane wpisy

  • SO 2011. Kraków

    Z lekkim poślizgiem zamieszczam raport bojowy ze Spotkania Obywatelskiego, które odbyło się 17 grudnia, roku 2061 w Stołecznym Mieście Krakowie. Jednocześnie za

  • Raport z OSO Kampinos 2058

    Zapraszam do obszernego sprawozdania z Manewrów V Korpusu Inwazyjnego Piąte z kolei Ogólnopolskie Spotkanie podobnie jak przed rokiem odbyło się w miejscowości

  • OSO Kampinos 2058

    Manewry zakończone Grupa szturmowa z Wodzem na czele stawiła się w składzie: magister toshiro jemiola skarpeta Meritu Spiridon red_81 Łagodna Greq5g Xiądz Bisku

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: